Pages Menu
Categories Menu
Ściskacze do rąk

Ściskacze do rąk

matrix.długie.com.pl

Wiesz co oznacza męski uścisk dłoni? Jeśli jesteś facetem, a nikt nigdy nie powiedział Ci, że ściskasz dłoń jak prawdziwy mężczyzna, to możliwe, że Twoje dłonie są słabe a może nawet witanie się z Tobą jest nieprzyjemne. Nie ma nic gorszego niż dostać na „dzień dobry” wiotką rękę, która nawet nie ściska tylko prześlizguje się jakby była bezwładna. Też tak robisz? Cóż, przede wszystkim musisz zmienić sposób witania. A po drugie – wzmocnić mięśnie dłoni. Najlepiej zrobić to z urządzeniem nazywanym ściskaczem do rąk.

To prosty sprzęt, który zazwyczaj oparty jest na sprężynującym mechanizmie. Ściskacz po prostu bierzesz do dłoni i zamykasz ją rytmicznie. Urządzenie stawia opór, a po puszczeniu samoczynnie się otwiera. Ćwiczyć można praktycznie w dowolnym momencie. Nawet, gdy siedzisz przed telewizorem i w jednej ręce trzymasz pilot, drugą możesz trenować razem ze ściskaczem.

Oczywiście mocniejszy i pewniejszy uścisk dłoni to nie jedynie i nie najważniejsza zaleta użytkowania ściskacza do rąk. Znacznie istotniejsza jest wartość urządzenia dla rehabilitacji oraz w zapobieganiu urazom. Ściskanie wzmacnia dłonie i nadgarstki oraz mięśnie wokół wszystkich stawów dłoni. Co za tym idzie, spada prawdopodobieństwo wybicia lub zwichnięcia palca albo nadgarstka. Do tych wszystkich zalet można doliczyć jeszcze jedną. Otóż regularne ściskanie przyrządu ma działanie antystresowe. Pod tym względem ściskacz przypomina popularne piłeczki antystresowe – dłoń wykonuje bardzo podobny ruch i doskonale wyładowuje negatywną energię.

http://www.zegarki.com.pl/suunto-d6-allblack-steel-transmiter.html www.kongrespta.pl